Serwis informacyjny

Prezes PAA przewodniczy delegacji Polski na 62. Konferencji Generalnej MAEA

Data dodania: wtorek, 18 września 2018, autor: paa.gov.pl

Prezes PAA, Andrzej Przybycin, przewodniczy delegacji Polski na 62. Konferencji Generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej odbywającej się w dniach 17-21 września br. w Wiedniu.

Andrzej Przybycin, Prezes PAA, fot. PAA
Andrzej Przybycin, Prezes PAA, fot. PAA

W trakcie tygodniowych obrad, przedstawiciele Państw Członkowskich przedyskutują szereg zagadnień związanych z globalną współpracą w branży jądrowej, transportu materiałów promieniotwórczych czy postępowania z odpadami promieniotwórczymi.

Istotnym aspektem dyskusji będzie też bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna. Ponadto, w trakcie spotkania dojdzie do rozmów na temat planu działania MAEA na kolejne lata i możliwych pól współpracy w wykorzystywaniu promieniowania jonizującego w nauce, medycynie i przemyśle.

W Konferencji Generalnej MAEA uczestniczą delegacje większości państw wykorzystujących różne zastosowania energii jądrowej. W tegorocznym wydarzeniu, po stronie Polski oprócz przedstawicieli PAA, udział biorą reprezentanci Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Energii.

Polska jest członkiem-założycielem MAEA od 1957 roku, natomiast Prezes PAA jest organem odpowiedzialnym za wypełnienie zobowiązań naszego kraju wynikających z przynależności do tej organizacji i ratyfikowanego statutu MAEA.

Sesje Konferencji Generalnej odbywające się w sali plenarnej, w tym wystąpienia otwierające wygłaszane przez przedstawicieli delegacji, będą transmitowane na żywo przez cały okres trwania obrad.


Podziel się z innymi


Komentarze