Serwis informacyjny

Możliwości polsko-amerykańskiej współpracy w energetyce jądrowej

Data dodania: sobota, 8 września 2018, autor: nuclear.pl

Rozmowy międzyrządowe o możliwościach współpracy w zakresie energetyki jądrowej oraz spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego przemysłu jądrowego to główne punkty wizyty delegacji Ministerstwa Energii w Stanach Zjednoczonych.

Warianty lokalizacyjne pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, fot. PGE EJ1

Delegacja resortu pod przewodnictwem Dyrektora Departamentu Energii Jądrowej Józefa Sobolewskiego złożyła wizytę w Waszyngtonie w dniach 5-6 września 2018 r.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii rozmawiali w Departamencie Energii USA z wiceministrem energii ds. międzynarodowych Theodorem J. Garrishem. Delegacja resortu uczestniczyła także w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Wykonawczego Prezydenta USA, Departamentu Stanu oraz Departamentu Handlu.

Podczas rozmów z amerykańskimi korporacjami z branży nuklearnej rozmawiano o możliwościach współpracy przemysłowej pomiędzy firmami z obu krajów, w tym o szansach na włączenie polskich firm w światowy łańcuch dostaw dla sektora jądrowego.

Zainteresowanie Polskim Programem Energetyki Jądrowej doprowadziło również do konsolidacji w branży koreańskich firm, które w zeszłym miesiącu ogłosiły, iż konsorcjum firm Daewoo Engineering & Construction oraz Doosan Heavy Industries & Construction zostało wybrane jako partner Korea Hydro & Nuclear Power do złożenia oferty na budowę elektrowni jądrowych wyposażonych w reaktory APR-1400 do Czech i Polski.


Podziel się z innymi


Komentarze