Serwis informacyjny

Zabezpieczenie Źródeł Promieniotwórczych – konsultacje nowych zaleceń Prezesa PAA

Data dodania: środa, 19 kwietnia 2017, autor: nuclear.pl

Państwowa Agencja Atomistyki opracowała projekt nowych zaleceń organizacyjno-technicznych dotyczących Zabezpieczenia Źródeł Promieniotwórczych. Konsultacje dokumentu potrwają do 30 kwietnia 2017 roku.

Ostrzeżenie przed promieniowaniem, fot. Portal nuclear.pl

Przygotowywane zalecenia są uzupełnieniem wymagań prawnych w zakresie bezpieczeństwa źródeł promieniotwórczych. Ich głównym celem jest wsparcie podmiotów pracujących z tymi źródłami w projektowaniu systemów ich zabezpieczeń.

Zgodnie z art. 110 pkt 3 ustawy z dnia 29 listopada 2000 roku – Prawo atomowe (Dz.U. z 2014 poz. 1512 z późn. zm.) do zakresu działania Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) należy wykonywanie zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej kraju, a w szczególności wydawanie zaleceń technicznych i organizacyjnych w sprawach bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej.

Poniżej publikujemy treść projektu zaleceń. Zapraszamy do zadawania pytań i zgłaszania uwag i propozycji za pomocą formularza kontaktowego.

Zabezpieczenie Źródeł Promieniotwórczych - Zalecenia organizacyjno-techniczne Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki (plik .pdf - 598 kB)
Formularz PAA do zgłaszania uwag


Podziel się z innymi


Komentarze