Serwis informacyjny

Nowa oferta IChTJ podczas targów EUROLAB 2017

Data dodania: środa, 19 kwietnia 2017, autor: nuclear.pl

W dniach 29-31 marca br. odbyły się kolejne, już 19 Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych Eurolab. Targi EuroLab to specjalistyczna impreza o charakterze biznesowo-naukowym, skierowana do branży laboratoryjnej, powstająca przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski.

O prestiżu i randze tych targów świadczyć może lista honorowych patronatów: Stanisław Piotrowicz - Przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Poseł na Sejm RP; Jarosław Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Bogdan Święczkowski - I Zastępca Prokuratora Generalnego, Prokurator Krajowy; Piotr Cieśliński - Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przemysłu Chemicznego, Poseł na Sejm RP; prof. Jerzy Duszyński - Prezes Polskiej Akademii Nauk; dr inż. Włodzimierz Lewandowski - Prezes Głównego Urzędu Miar oraz Ministerstwo Rozwoju.

Targi te skierowane są przede wszystkim do branży laboratoryjnej, współpracującej z ośrodkami naukowo badawczymi w całej Polsce. Około 150 wystawców zaprezentowało najnowocześniejsze urządzenia oraz wyroby i odczynniki służące do diagnostyki laboratoryjnej. Różnorodność ofert, możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi technologiami sprawiła, że w ciągu trzech dni wystawę odwiedziło tysiące zwiedzających.

Tematyka tegorocznej wystawy była bardzo bogata i obejmowała następujące sektory branżowe: analizę chemiczną, biotechnologię & Life Science, metrologię, medyczną diagnostykę laboratoryjną, nanotechnologię, materiałoznawstwo, inżynierię i ochronę środowiska oraz kryminalistykę. Targom towarzyszyły liczne konferencje i wykłady, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej udział w konferencji wziął dr Zbigniew Samczyński, który wygłosił referat „Porównania międzylaboratoryjne jako narzędzie w procesie certyfikacji nowych materiałów odniesienia”.

Instytut Chemii i Techniki Jądrowej przedstawił szeroką gamę ofert, dotyczących zarówno usług jak i badań:

- analiza wody przeznaczonej do spożycia dla ludzi na zawartość metali i radionuklidów,
- badania biegłości i porównania międzylaboratoryjne,
- certyfikowane materiały odniesienia,
- nieograniczona analiza śladowa i pomiary radiometryczne,
- wykrywanie napromieniowanej żywności.


Podziel się z innymi


Komentarze