Serwis informacyjny

Udział IChTJ w konferencji „Cywilne instytuty badawcze wspierają bezpieczeństwo Polski”

Data dodania: piątek, 7 kwietnia 2017, autor: nuclear.pl

W dniu 27 marca 2017 roku odbyła się w hotelu Victoria w Warszawie konferencja „Cywilne instytuty badawcze wspierają bezpieczeństwo Polski”, zorganizowana przez Radę Główną Instytutów Badawczych pod honorowym patronatem Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Array
Array

Konferencja zgromadziła licznych przedstawicieli cywilnych i wojskowych Instytutów Badawczych, wojska, straży pożarnej, straży granicznej oraz innych służb mundurowych.

Konferencji towarzyszyły wykłady oraz pokazy posterów. W czterech prelekcjach tematycznych (materiały i technologie, pojazdy i sprzęt, technologie elektroniczne i informatyczne, ochrona człowieka i środowiska) udział wzięło 20 przedstawicieli instytutów naukowo badawczych.

Jednym z prelegentów był dr Sylwester Sommer z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej, którego wykład pt. „Laboratorium Dozymetrii Biologicznej w służbie bezpieczeństwa narodowego” wzbudził duże zainteresowanie.

W kuluarach konferencji Instytut Chemii i Techniki Jądrowej zaprezentował stanowisko dozymetryczne, służące do wykrywania powierzchniowych skażeń rąk i obuwia. Podczas sesji plakatowej IChTJ zaprezentował tematykę: przewody elektryczne nowej generacji sieciowane radiacyjne oraz wykrywanie napromieniowanej żywności.

Tagi


Podziel się z innymi


Komentarze