Serwis informacyjny

Wiceminister Piotrowski o perspektywach rozwoju polskiej energetyki

Data dodania: środa, 11 stycznia 2017, autor: me.gov.pl

- W tym roku musimy określić wstępnie miks energetyczny, by przez najbliższe 10 lat można było kontynuować rozwój energetyki w oparciu o wyznaczone kierunki - powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL 11 stycznia 2017 roku w Warszawie.

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL

Uczestnicy tegorocznej edycji kongresu dyskutowali m.in. o perspektywach rozwoju polskiej energetyki w 2017 r. Otwierając konferencję wiceminister Piotrowski podkreślił, że przed sektorem energetycznym w najbliższych latach staną nowe wyzwania m.in. rynek mocy, elektormobilność, rozbudowa sieci przesyłowej, nowe inwestycje w moce wytwórcze, rozwój energetyki rozproszonej, znalezienie optymalnego modelu funkcjonowania OZE.

Odniósł się również do toczącej się na forum UE debaty o rozwiązaniach tzw. pakietu zimowego. – Potrzebna jest teraz pogłębiona merytoryczna dyskusja nad przedstawionymi propozycjami – ocenił.

Podsekretarz stanu w ME wziął także udział w dwóch panelach dotyczących priorytetów rządu i przedsiębiorstw na 2017 r. oraz inwestycji w innowacyjne metody w energetyce.

XVII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, odbywa się w dniach 11-12 stycznia 2017 r. W wydarzeniu bioru udział przedstawiciele administracji publicznej, przedsiębiorstw energetycznych i eksperci. W trakcie konferencji poruszane mają być m.in kwestie restrukturyzacji sektora elektroenergetycznego i górniczego, perspektyw dla rozwoju kogeneracji, budowania rynku mocy a także coraz silniejszego wpływu legislacji i sytuacji międzynarodowej na bezpieczeństwo energetyczne.


Podziel się z innymi


Komentarze