Serwis informacyjny

Uczestnicy konferencji Great Energy Summit w NCBJ

Data dodania: piątek, 19 lutego 2016, autor: nuclear.pl

W czwartek, 18 lutego 2016 roku Narodowe Centrum Badań Jądrowych gościło przedstawicieli brytyjskich firm sektora jądrowego oraz pracowników działów handlowych ambasad brytyjskich z krajów Europy Środkowej i Bałkanów.

Reaktor Maria, fot. NCBJ

Podczas okolicznościowej prezentacji dyrektor dr hab. inż. Krzysztof Kurek przedstawił odwiedzającym potencjał i zakres działalności naszego instytutu szczególnie uwzględniając projekty związane z energetyką jądrową, praktycznym wykorzystaniem technik jądrowych oraz medycyną nuklearną. Goście wysłuchali również wystąpienia poświęconego osiągnięciom Ośrodka Radioizotopów POLATOM, a także zwiedzili reaktor Maria i zapoznali się z aktualną ofertą Zakładu Aparatury Jądrowej HITEC obejmującą m.in. różne modele akceleratorów przemysłowych i medycznych.

Podobnie jak zorganizowana w październiku ub. r. wizyta członków Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej Wizyty, także i ubiegłotygodniowe przedsięwzięcie miało na celu nawiązanie silniejszych związków między środowiskiem naukowym i przedstawicielami biznesu. Bazę dla tych relacji stanowić mają pozyskana lub wytworzona w ostatnich latach w Świerku nowoczesna infrastruktura badawcza oraz realizowane w NCBJ projekty adresowane do przemysłu i medycyny.

Goszczący w Świerku dyplomaci i przedstawiciele biznesu byli uczestnikami w odbywającej się w dniach 17-18 lutego w Warszawie konferencji Great Energy Summit. Głównymi tematami tegorocznej edycji szczytu były perspektywy energetyki jądrowej w Europie Środkowo-Wschodniej, wzrost innowacyjności w sektorze węglowym oraz możliwości rozwoju sektora ropy i gazu. Konferencja zorganizowana została przez UK Trade and Investment (UKTI), który w Polsce działa poprzez Sekcję Handlową w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział około 200 delegatów z Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wielkiej Brytanii, wśród nich politycy, przedstawiciele brytyjskich ośrodków akademickich, dziennikarze ekonomiczni i przemysłowi, a także przedstawiciele firm z sektora jądrowego oraz ropy i gazu.


Podziel się z innymi


Komentarze