Serwis informacyjny - Tagi: Wielka Brytania

poprzednie « wiadomości (1-10) z 43 » następne

NDA i Cwmni Egino współpracują w celu propozycji lokalizacji nowych instalacji jądrowych w Elektrowni Jądrowej Trawsfynydd

W piątek władze brytyjskie poinformowały o nawiązaniu przez Urząd Likwidacji Obiektów Jądrowych (ang. Nuclear Decommissioning Authority, NDA) oraz Cwmni Egino współpracy mającej na celu wypracowanie propozycji lokalizacji nowych instalacji jądrowych w rejonie zamkniętej Elektrowni Jądrowej Trawsfynydd. Cwmni Egino to podmiot utworzony przez władze Walii, którego misją jest „stymulowanie nowych inwestycji, w tym lokalizacji małych reaktorów jądrowych w celu wytwarzania energii elektrycznej i do innych zadań” w miejscu starej elektrowni.
czytaj więcej

EDF zmienia harmonogram i koszty Hinkley Point C

Grupa EDF poinformowała o zakończeniu analizy postępów projektu Hinkley Point C. Przy tej okazji podano zrewidowane dane dotyczące harmonogramu i kosztów realizacji. Według zaktualizowanej oceny instalacja ma rozpocząć wytwarzanie w czerwcu 2027 roku a koszt budowy ma sięgnąć 25-26 mln funtów (wg wartości funta na rok 2015).
czytaj więcej

Westinghouse wykona wstępne prace związane z wydłużeniem żywotności Sizewell B

Westinghouse, wraz z Jacobs i General Electric, został wybrany przez EDF do wsparcia wstępnych prac nad przedłużeniem żywotności jedynego brytyjskiego reaktora PWR w Elektrowni Jądrowej Sizewell B w Suffolk. EDF, która jest właścicielem i operatorem Sizewell B, prowadzi program Long-Term Operation mający na celu wydłużenie żywotności elektrowni o 20 lat do 2055 roku.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 43 » następne