Serwis informacyjny - Tagi: PGE EJ1

poprzednie « wiadomości (1-10) z 78 » następne

PEJ: Rozmowy w sprawie infrastruktury towarzyszącej elektrowni jądrowej

22 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wejherowie z inicjatywy PEJ oraz Starosty Powiatu Wejherowskiego odbyło się kolejne spotkanie poświęcone budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej oraz związanym z tym rozwojem regionu. Głównym tematem rozmów były inwestycje towarzyszące budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej, czyli drogi, połączenie kolejowe oraz sieci elektroenergetyczne.
czytaj więcej

Współpraca Polskich Elektrowni Jądrowych z samorządami w sprawie budowy elektrowni jądrowej

18 marca w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyły się rozmowy trójstronne dotyczące przyszłości regionu w związku z budową i eksploatacją elektrowni jądrowej. W spotkaniu udział wzięli Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Prezes Zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.
czytaj więcej

GE Steam Power nawiązuje współpracę z Bechtel i Westinghouse w ramach Programu PEJ

Bechtel i Westinghouse, dwie wiodące amerykańskie firmy w globalnym przemyśle jądrowym, ogłosiły wczoraj, że podpisały porozumienie o współpracy z GE Steam Power w celu zbadania możliwości wspólnego realizowania cywilnych projektów energetyki jądrowej w Polsce. Turbiny parowe GE Steam Power są zainstalowane w połowie elektrowni jądrowych na świecie.
czytaj więcej

PEJ zakończyły sporządzanie raportu środowiskowego

Jak poinformowała dziś Polityka Insight, Polskie Elektrownie Jądrowe, spółka odpowiedzialna za bezpośrednie przygotowanie procesu inwestycyjnego, przeprowadzenie badań lokalizacyjnych oraz uzyskanie niezbędnych decyzji do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, zakończyła sporządzanie raportu środowiskowego.
czytaj więcej

Polskie Elektrownie Jądrowe ogłaszają preferowaną lokalizację pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

Nadmorska gmina Choczewo została wybrana jako preferowane miejsce, w którym powstanie pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. Lokalizację nazwaną „Lubiatowo-Kopalino” wskazano na podstawie prowadzonych od 2017 roku bezprecedensowych w skali Polski bardzo szczegółowych badań środowiskowych i lokalizacyjnych, które wykazały, że spełnia ona wszystkie wymagania środowiskowe stawiane tego typu obiektom i jest bezpieczna dla mieszkańców. Polskie Elektrownie Jądrowe będą się teraz ubiegać o uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 78 » następne