Serwis informacyjny - Tagi: PGE EJ1

poprzednie « wiadomości (1-10) z 82 » następne

Grossi: misja ekspercka MAEA „w drodze” do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Dziś wcześnie rano Dyrektor Generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafael Mariano Grossi poinformował, że misja ekspercka MAEA ISAMZ (IAEA's Support and Assistance Mission to Zaporizhzhya) jest już „w drodze” do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Grupa, którą kieruje osobiście Grossi, ma dotrzeć na teren elektrowni „w tym tygodniu”.
czytaj więcej

PEJ: Rozmowy w sprawie infrastruktury towarzyszącej elektrowni jądrowej

22 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wejherowie z inicjatywy PEJ oraz Starosty Powiatu Wejherowskiego odbyło się kolejne spotkanie poświęcone budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej oraz związanym z tym rozwojem regionu. Głównym tematem rozmów były inwestycje towarzyszące budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej, czyli drogi, połączenie kolejowe oraz sieci elektroenergetyczne.
czytaj więcej

Współpraca Polskich Elektrowni Jądrowych z samorządami w sprawie budowy elektrowni jądrowej

18 marca w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyły się rozmowy trójstronne dotyczące przyszłości regionu w związku z budową i eksploatacją elektrowni jądrowej. W spotkaniu udział wzięli Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Prezes Zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.
czytaj więcej

GE Steam Power nawiązuje współpracę z Bechtel i Westinghouse w ramach Programu PEJ

Bechtel i Westinghouse, dwie wiodące amerykańskie firmy w globalnym przemyśle jądrowym, ogłosiły wczoraj, że podpisały porozumienie o współpracy z GE Steam Power w celu zbadania możliwości wspólnego realizowania cywilnych projektów energetyki jądrowej w Polsce. Turbiny parowe GE Steam Power są zainstalowane w połowie elektrowni jądrowych na świecie.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 82 » następne