Serwis informacyjny - Tagi: PGE EJ1

poprzednie « wiadomości (1-10) z 87 » następne

PEJ i uczelnie wyższe w Gdańsku będą wspólnie kształcić kadry dla energetyki jądrowej

2 lutego Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała umowę o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim, tworzącymi Uczelnie Fahrenheita (FarU). Razem z inwestorem odpowiedzialnym za budowę pierwszej elektrowni na Pomorzu gdańskie uczelnie będą szkolić kadry dla przemysłu jądrowego.
czytaj więcej

Dr Łukasz Młynarkiewicz nowym wiceprezesem w Polskich Elektrowniach Jądrowych

Jak poinformowały Polskie Elektrownie Jądrowe, spółka odpowiedzialna za przygotowanie, w ramach programu PEJ, inwestycji polegającej na budowie elektrowni jądrowych o łącznej mocy zainstalowanej od ok. 6 GWe do ok. 9 GWe w oparciu o sprawdzone, wielkoskalowe, wodne ciśnieniowe reaktory jądrowe generacji III+, z dniem dzisiejszym funkcję Wiceprezesa Zarządu Spółki objął Pan dr Łukasz Młynarkiewicz.
czytaj więcej

PLK PLK zapewnią kolejowy dostęp do elektrowni jądrowej

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o wyborze zwycięskiej oferty w przetargu na wykonawcę dokumentacji projektowej dla modernizacji i budowy linii kolejowych prowadzących do planowanej elektrowni jądrowej Lubiatowo – Kopalino. Realizacja inwestycji umożliwi nie tylko sprawny i bezpieczny dowóz ładunków na potrzeby budowy elektrowni, ale poprawi również dostęp do kolei w tej części województwa pomorskiego. Zadanie będzie realizowane ze środków budżetowych jako inwestycja towarzysząca budowie elektrowni jądrowej.
czytaj więcej

Grossi: misja ekspercka MAEA „w drodze” do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Dziś wcześnie rano Dyrektor Generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafael Mariano Grossi poinformował, że misja ekspercka MAEA ISAMZ (IAEA's Support and Assistance Mission to Zaporizhzhya) jest już „w drodze” do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Grupa, którą kieruje osobiście Grossi, ma dotrzeć na teren elektrowni „w tym tygodniu”.
czytaj więcej

PEJ: Rozmowy w sprawie infrastruktury towarzyszącej elektrowni jądrowej

22 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wejherowie z inicjatywy PEJ oraz Starosty Powiatu Wejherowskiego odbyło się kolejne spotkanie poświęcone budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej oraz związanym z tym rozwojem regionu. Głównym tematem rozmów były inwestycje towarzyszące budowie i funkcjonowaniu elektrowni jądrowej, czyli drogi, połączenie kolejowe oraz sieci elektroenergetyczne.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 87 » następne