Serwis informacyjny - Tagi: Ministerstwo Klimatu

poprzednie « wiadomości (31-40) z 56 » następne

Elektrownia jądrowa pomoże utrzymać 1,3 mln miejsc pracy i stworzyć kilkadziesiąt tysięcy kolejnych. Polski przemysł jest przygotowany do takiej inwestycji

Pierwsza elektrownia jądrowa ma zacząć działać w Polsce za 12 lat. Dzięki obniżeniu kosztów energii i zmniejszeniu jej emisyjności atom pozwoli utrzymać 1,3 mln miejsc pracy w najbardziej energochłonnych branżach. Stworzy też kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy, chociaż będzie to wymagało wielu lat szkoleń, zmian w systemie edukacji zawodowej i pozyskiwania specjalistów z zagranicy. Eksperci oceniają, że polski przemysł ma zasoby kadrowe i kompetencyjne, dzięki którym w dużym stopniu może uczestniczyć w programie budowy i eksploatacji reaktorów jądrowych. To w sumie blisko 400 firm, które bądź uczestniczą w podobnych projektach za granicą, bądź też posiadają kompetencje, które umożliwią im płynne przejście do tego sektora.
czytaj więcej

Minister Kurtyka o perspektywach rozwoju energetyki jądrowej

Perspektywy rozwoju energetyki jądrowej w Europie, w kontekście Zielonego Ładu, to główny temat sesji podczas konferencji „High Temperature Reactors for deep decarbonisation: the Polish example From the Gemini+ research project towards demonstration”. W wydarzeniu, które odbyło się 25 listopada 2020 r., wziął udział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
czytaj więcej

Jak uczyć o energii jądrowej – ruszyła IV edycja szkoleń dla nauczycieli

21 listopada 2020 r. podczas inauguracji IV edycji ogólnopolskich szkoleń dla nauczycieli, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska Tomasz Nowacki podkreślił, że edukacja jest kluczowym czynnikiem dla wprowadzenia w Polsce energetyki jądrowej, która jest stabilnym i bezemisyjnym źródłem energii, odpowiadającym na współczesne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (31-40) z 56 » następne