Serwis informacyjny - Tagi: Korea

poprzednie « wiadomości (1-5) z 5 » następne

Drugi koreański APR-1400 podłączony do sieci

Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) ogłosiła, iż blok 4 elektrowni jądrowej Shin Kori był podłączony do sieci elektrycznej w dniu 22 kwietnia o godz. 17.40 czasu lokalnego. Blok 3 tej samej południowo-koreańskiej elektrowni jądrowej był pierwszym APR-1400 który rozpoczął dostarczanie energii elektrycznej do sieci w styczniu 2016 roku.
czytaj więcej

Perry: Projekt Vogtle jest „niezwykle ważny”

Amerykański Departament Energii (DOE) sfinalizował gwarancje pożyczek federalnych w wysokości 3,7 mld USD na kontynuację budowy bloków Vogtle EJ 3 i 4 - poinformował sekretarz ds. energii Rick Perry podczas wizyty na placu budowy EJ Vogtle w pobliżu Waynesboro w stanie Georgia. Podczas wizyty Perry był świadkiem umieszczenia górnej kopuły budynku reaktora bloku nr 3, co oznacza, że ​​wszystkie moduły i duże elementy zostały umieszczone wewnątrz obudowy.
czytaj więcej

Polsko-Koreańskie Forum Jądrowe dla przemysłu

W dniu 20 września 2018 r. w Warszawie odbyło się Polsko-Koreańskie Forum Jądrowe dla firm z obu krajów, które są zainteresowane biznesową współpracą w sektorze nuklearnym. Forum zostało zorganizowane wspólnie przez Ministerstwo Energii RP oraz Ambasadę Korei Południowej w Polsce.
czytaj więcej

Fundamenty pod nową elektrownię

7 sierpnia w Kumho w Koreii Północnej odbyła się uroczystość wylania fundamentów pod nową elektrownię jądrową, której budową zajmuje się międzynarodowe konsorcjum (Stany Zjednoczone, Japonia, Południowa Korea).
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-5) z 5 » następne