Serwis informacyjny

Ecol Sp. z o.o. dla energetyki jądrowej

Data dodania: piątek, 15 marca 2019, autor: nuclear.pl

Spółka z Rybnika od lat realizuje usługi serwisu olejowo-smarowniczego między innymi dla energetyki i przemysłu. Ecol, jako jedna z polskich firm, wykonuje również specjalistyczne usługi w elektrowniach jądrowych w Czechach, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.

Elektrownia jądrowa, fot. Portal nuclear.pl
Elektrownia jądrowa, fot. Portal nuclear.pl

- Ostatnimi laty, gdy czynniki zewnętrzne cechuje duża dynamika zmian, firma Ecol, podejmując nowe wyzwania, gruntownie analizuje nie tylko swoje możliwości, ale także działanie innych uczestników rynku oraz istniejące uwarunkowania – podkreśla prezes zarządu Wojciech Majka.

- Wiele z naszych sukcesów zawdzięczamy szybkiemu reagowaniu na potrzeby rynku i podejmowaniu wyważonego ryzyka biznesowego. Tak było również w przypadku usług dla energetyki jądrowej – branży, w której działamy z powodzeniem od kilkunastu lat. Dlatego jesteśmy przygotowani do współpracy zarówno z firmami, które będą budować, jak i tymi, którzy będą odpowiedzialne za eksploatację pierwszej polskiej elektrowni jądrowej – dodaje prezes Majka.

Usługami hydrodynamicznego czyszczenia i płukania układów olejowych przez serwis firmy Ecol objętych jest 6 elektrowni jądrowych w Czechach (EJ Dukovany), Rosji (Rostowska EJ, Bałakowowska EJ, Kalininska EJ) na Słowacji (EJ Mochovce) i Ukrainie (Zaporoska EJ). Opracowana przez Ecol technologia czyszczenia i płukania układów olejowych urządzeń jest najskuteczniejszą metodą przygotowywania do eksploatacji nowych oraz renowacji eksploatowanych układów olejowych wszelkich maszyn i urządzeń niezależnie od rozmiarów i stopnia komplikacji.

Zanieczyszczenia powstają i przedostają się do układów olejowych w czasie produkcji i montażu oraz w czasie remontu i ruchu maszyn. Podczas pracy maszyn i urządzeń przenoszone są przez olej do smarowanych elementów, a także osadzają się na wewnętrznych powierzchniach rurociągów, chłodnic, zbiorników i innych elementów, tworząc osady i szlamy.


Podziel się z innymi


Komentarze