Serwis informacyjny

ME przygotowało dla dzieci serial rysunkowy o energetyce jądrowej

Data dodania: wtorek, 8 stycznia 2019, autor: nuclear.pl

Ministerstwo Energii we współpracy ze Studiem Miniatur Filmowych przygotowało popularnonaukowy serial "Neutronek w elektrowni jądrowej" skierowany do najmłodszych. Jego bohater, Neutronek, podczas wizyty w elektrowni jądrowej pozna zjawiska fizyczne towarzyszące przemianom jądra atomowego i dowie się, jak działają poszczególne części elektrowni jądrowej.

Popularnonaukowy serial
Popularnonaukowy serial "Neutronek w elektrowni jądrowej"

W pierwszym opublikowanym odcinku "Ochrona i bezpieczeństwo" przedstawiono podstawowe informacje dotyczące najważniejszych aspektów związanych z bezpieczeństwem.

- Przygotowanie i publikacja serialu skierowanego do najmłodszych to bardzo cenna inicjatywa Ministerstwa Energii. Na konieczność edukacji o energetyce jądrowej od najmłodszych lat wskazywaliśmy już 8 lat temu uruchamiając stronę www.atomki.pl - Energetyka jądrowa dla najmłodszych - powiedział Paweł Zbikowski, redaktor naczelny Portalu nuclear.pl.

- W roku 2020, czyli oczekiwanym terminie oddania do eksploatacji pierwszego bloku pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, obecni 8-10 latkowie będą podejmować decyzję o wyborze kierunku studiów. Będą również potencjalną siłą angażującą się w spór - za poparciem bądź przeciw elektrowni jądrowej. Dlatego też uważamy, iż do najmłodszych powinien być skierowany prosty i rzetelny przekaz dotyczący energetyki jądrowej - mówił w 2010 roku podczas prezentacji strony www.atomki.pl redaktor naczelny Portalu nuclear.pl.


Podziel się z innymi


Komentarze