Serwis informacyjny

PAA rozpoczyna cykl międzynarodowych warsztatów w ramach projektu ALEP

Data dodania: niedziela, 2 września 2018, autor: paa.gov.pl

W dniu 27 sierpnia 2018 roku rozpoczął się pierwszy z cyklu warsztatów organizowanych przez Państwową Agencję Atomistyki w ramach projektu Advanced Licensing Exercise Project (ALEP). Jego celem jest przetestowanie skonstruowanego przez PAA procesu oceny bezpieczeństwa i wydawania zezwolenia dla budowy elektrowni jądrowej.

Logo PAA
Logo PAA

ALEP jest autorskim projektem Państwowej Agencji Atomistyki, realizowanym dzięki współpracy z międzynarodowym Forum Współpracy Dozorowej (RCF), Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (IAEA) oraz Komisją Dozoru Jądrowego USA (US NRC). W jego ramach agencja utworzyła interdyscyplinarny zespół ekspercki złożony z kilkudziesięciu pracowników PAA oraz trzech ekspertów z USA i Wielkiej Brytanii.

Na przestrzeni dwóch lat zajmie się on doskonaleniem i rozbudową wewnętrznych procedur niezbędnych dla przeprowadzenia przez PAA oceny dozorowej zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego przez projektowaną elektrownię jądrową.

PAA pełniąc zadania urzędu dozoru jądrowego, otrzymała zadanie kontrolowania zapewniania bezpieczeństwa ludzi i środowiska na każdym z etapów budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.


Podziel się z innymi


Komentarze