Serwis informacyjny

Sprzedaż Westinghouse na rzecz Brookfield zakończona

Data dodania: piątek, 3 sierpnia 2018, autor: centrumprasowe.pap.pl

Spółka Westinghouse Electric Company, światowy lider technologii jądrowej, ogłosiła wczoraj zakończenie ogłoszonej wcześniej sprzedaży spółki na rzecz Brookfield Business Partners L.P. oraz jej partnerów instytucjonalnych. Tym samym spółka wychodzi z upadłości jako spółka przekształcona na podstawie przepisów prawa upadłościowego USA i odradza się po przeprowadzonej restrukturyzacji. Transakcja sprzedaży udziałów ogłoszona 4 stycznia br. została pomyślnie zakończona i z dniem wczorajszym weszła w życie.

Model elektrowni jądrowej z reaktorem AP1000, fot. Portal nuclear.pl
Model elektrowni jądrowej z reaktorem AP1000, fot. Portal nuclear.pl

- Zamknięcie tej transakcji stanowi ekscytujący kamień milowy dla Westinghouse. Udało nam się wyjść z upadłości i przejść znaczącą transformację, która ustawia nas na drodze do długoterminowego, trwałego sukcesu. Dzięki wsparciu ze strony Brookfield Westinghouse będzie dalej rozwijać swoje dziedzictwo jako wiodący podmiot przemysłu jądrowego. Skupiamy się na wzmocnieniu działalności, korzystaniu z naszego globalnego zasięgu, obsłudze klienta oraz innowacyjności - powiedział José Emeterio Gutiérrez, prezes zarządu Westinghouse.

Westinghouse Electric Company to światowy pionier na rynku energii jądrowej oraz wiodący dostawca produktów i technologii jądrowych do przedsiębiorstw użyteczności publicznej na całym świecie. Spółka Westinghouse dostarczyła w 1957 r. pierwszy komercyjny, wodny ciśnieniowy reaktor do EJ Shippingport w stanie Pensylwania (USA). Obecnie na technologii Westinghouse opiera się ok. połowa działających elektrowni jądrowych na świecie.

Brookfield Business Partners to spółka akcyjna o doskonałej kondycji, która świadczy usługi biznesowe na rzecz przedsiębiorstw przemysłowych, należąca do Brookfield Asset Management Inc., wiodącego podmiotu zarządzającego aktywami alternatywnymi na skalę światową, dysponującego aktywami o wartości ok. 285 mld dolarów, z czego szacunkowo 150 mld znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na giełdach w Nowym Jorku i Toronto.

Źródło: Westinghouse Electric Company, centrumprasowe.pap.pl


Podziel się z innymi


Komentarze