Serwis informacyjny

Piotrowski: Odpowiednie kadry to jedno z najważniejszych wyzwań podczas wdrażania programu jądrowego

Data dodania: piątek, 28 kwietnia 2017, autor: nuclear.pl

- Celem naszego spotkania jest podjęcie dyskusji dotyczącej polskiej strategii efektywnego budowania kompetencji dla energetyki jądrowej - powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas II Forum Edukacyjnego Energetyki Jądrowej. Spotkanie odbyło się 25 kwietnia 2017 roku w Ministerstwie Energii.

Andrzej Piotrowski, fot. ME

Wiceminister Piotrowski zwrócił uwagę, że okres kształcenia i szkolenia poszczególnych grup zawodowych jest bardzo zróżnicowany. - Bardzo ważne jest wczesne rozpoczęcie procesu budowy zasobów ludzkich na potrzeby elektrowni jądrowej. Kadry są bowiem najważniejszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo i efektywność projektu jądrowego i to na wszystkich jego etapach od budowy poprzez eksploatację, aż po likwidację - dodał.

Z kolei wiceminister Grzegorz Tobiszewski podkreślił, że w polskim miksie energetycznym jest miejsce również dla energetyki jądrowej. Jego zdaniem energetyka jądrowa odpowiada również na wiele wyzwań polskiej gospodarki. - Gwarantuje ona m.in. stałe i stabilne dostawy energii, radzi także z wyzwaniami ochrony środowiska takimi jak emisje CO2 i szkodliwych substancji do atmosfery - zauważył.

II Edukacyjne Forum Energetyki Jądrowej to ogólnopolska konferencja poświęcona działaniom edukacyjnym na rzecz działań związanych z rozwojem kadr, w ramach programu polskiej energetyki jądrowej.

W II Edukacyjnym Forum Energetyki Jądrowej zorganizowanym przez Ministerstwo Energii wzięła również udział Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska która wręczyła nagrody nauczycielom i doradcom metodycznym z całej Polski w konkursie "Wiem, jak uczyć o energii jądrowej".

O wynikach ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Energii pt. "Wiem, jak uczyć o energii jądrowej" pisaliśmy 17 marca 2017 w artykule Wyniki I ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Energii pt. "Wiem, jak uczyć o energii jądrowej".


Podziel się z innymi


Komentarze