Serwis informacyjny

PGE EJ1: Rozpoczęte postępowania zakupowe

Data dodania: wtorek, 22 marca 2016, autor: nuclear.pl

ELBIS, spółka Grupy Kapitałowej PGE, w ramach współpracy z PGE EJ 1 rozpoczęła postępowania zakupowe dotyczące realizacji zadań w ramach programu badań środowiskowych i lokalizacyjnych na potrzeby przygotowania inwestycji polegającej na budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

Proponowane przez PGE lokalizacje elektrowni jądrowej, fot. Portal nuclear.pl

Postępowania zakupowe prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego dotyczą następujących zakresów przedmiotowych: kartowanie hydrologiczne i badania tachimetryczne, monitoring hydrologiczny wód morskich, badania dna morskiego oraz monitoring hydrologiczny wód śródlądowych.

– Pod koniec 2017 roku wyniki prowadzonej w ramach badań środowiskowych inwentaryzacji przyrodniczej i wstępne wyniki z części badań lokalizacyjnych pozwolą podać, na etapie opracowania raportu o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia, preferowaną i alternatywną lokalizację elektrowni jądrowej – wyjaśnia Maciej Stryjecki, dyrektor biura lokalizacji, infrastruktury i ochrony środowiska w PGE EJ1.

Przypominamy iż, w dniu 22 grudnia 2014 roku PGE EJ 1 złożyła oświadczenie o rozwiązaniu umowy z firmą WorleyParsons, dotychczasowym wykonawcą badań środowiskowych i lokalizacyjnych związanych z budową pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Jak informowano w 2014 roku kontynuację badań PGE EJ1 miało prowadzić przy wykorzystaniu zasobów Grupy Kapitałowej PGE oraz doświadczenia doradcy branżowego.

Pierwotnie PGE brała pod uwagę trzy lokalizacje na Pomorzu: gminy Choczewo, Gniewino i Krokowa. Na początku tego roku spółka odrzuciła jedną z trzech wstępnie zakładanych lokalizacji obiektu. Inwestor zdecydował o wycofaniu się z pomysłu budowy elektrowni w Choczewie.


Podziel się z innymi


Komentarze